Proje Yönetimi

1- Proje Seçimi

Vakıf k12 Analizleri Sonucu

Dünyada eğitim alanındaki gelişmeleri, değişimleri ve dönüşümleri takip ediyoruz. Bu yenilikleri uygulama süreçlerine artı değer katmaları durumunda benimsiyoruz. (STEM Üniteleri)

Öğrenci, sınıf ve okul öğrenim ihtiyaçlarını gözlemleyerek, öğretmen ve eğitmenlerle birlikte çalışarak ihtiyaçları analiz edip, belirliyoruz. (Okuma Ağacı Edebiyat Platformu)

Hizmet Talepleri

Eğitim kurumlarının özellikle teknolojiyi kullanarak öğrenim, tablet kullanımı, 21. yüzyıl becerilerini kazandırma ve bu hedeflere ulaşmak için yapılanmalarında taleplerine cevap veriyoruz.

Buna ek olarak nihai hedefi 21. yüzyılın öğrenen öğrenci profilini yetiştirmek olan eğitim kurumlarının performans değerlendirme, stratejik plan oluşturma ve uygulama taleplerini karşılıyoruz. (Darüşşafaka Eğitim Kurumları)

Ortak Projeler

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı projelerinin ana faaliyet alanımız olan dijital çağda öğrenme ile ilgili olanlarında ortaklıklar yapıyor, ürün ve süreç geliştirme çalışmalarında rol alıyoruz. 

Yaptığımız projeleri paydaş eğitim kurumu ve kendi dijital öğrenme platformlarımızda kullanmak ve yaymak üzere geliştiriyoruz. (DIGIT GAME)

2- FİNANS

Öz Kaynaklar

Gürçay Ailesi Bağışları

Taşınmaz Gelirleri

Hizmet Gelirleri

Kurumlar

Ortaklıklar

Avrupa Birliği

Kalkınma Ajansı

Bağışlar

Sponsorluk

Şartlı – Şartsız Bağış

3- Çözüm ortaklarımız

4- PAYLAŞIM

Vakıf k12 Web Siteleri ve Öğrenim Platformları

Web siteleri ve öğrenim platformları aracılığıyla öğrenim materyal ve süreçlerini tüm paydaşlara ulaştırıyoruz.

Yüz Yüze Paylaşımlar

Eğitim kurumlarından değerlendirme, planlama ve uygulama süreçlerinde öğrenci, öğretmen ve yöneticilerle birebir çalışma, yüz yüze oturumlar ve paylaşımlarda bulunuyoruz.

Diğer STK ve Kurumlar

Vakıf k12 olarak işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşların kullandıkları platform, sosyal medya ve dağıtım ağları ile ürün ve hizmetlerimizi paylaşıyoruz.

5- DEĞERLENDİRME

Yıllık Raporlar

Her yıl sonunda Vakıf k12 olarak kullanılan kaynaklar, hedeflenen ve tamamlanan çalışmaları irdeleyen rapor hazırlıyoruz. Finansal verimlilik ve etkin kaynak kullanımının yanı sıra, proje seçimi ve uygulama esaslarını da değerlendiriyoruz.

Proje Değerlendirme Raporu

Proje kabul sürecinde belirlenen hedeflere göre oluşturulan değerlendirme kriterlerinin sonuçlarına göre projelerin başarı ve etkinliğinin değerlendirildiği çalışmaları yürütüyoruz. Projelerin tamamlanması, ayrılan kaynakları verimli kullanmasının yanı sıra yarattığı etkiyi farklı araçlarla ölçerek değerlendiriyoruz.